KAVAI BLOG - podkład mineralny

 

Podkłady mineralne to kosmetyki o krótkiej liście składników, pochodzenia wyłącznie naturalnego. Nie posiadają środków konserwujących, substancji zapachowych, parabenów czy chemicznych barwników. Nadają się do każdego typu cery, szczególnie polecane przez dermatologów dla osób z problemami skórnymi. Głównie występują w postaci sypkiej (podobne do pudrów, ale niech to nikogo nie zmyli! Podkłady mineralne - dla lepszej trwałości - również należy przypudrować).

Podkład mineralny powinien być dobrze dobrany do rodzaju cery. Kosmetyki te występują w wielu wariantach (matujące, rozświetlające, kryjące) oraz w wielu odcieniach. Ich plusem jest fakt, że można je ze sobą mieszać. Źle dobrany podkład można bez trudu przyciemnić lub rozjaśnić inną opcją kolorystyczną z tej samej serii. Najważniejszym jest, aby trzymać się swojej tonacji (ciepła, neutralna lub chłodna).

 

Główne zalety podkładów mineralnych

SKŁAD: kosmetyki mineralne zawierają w 100% naturalny skład – wyłącznie minerały. Są bezpieczne dla skóry, nie zatykają porów oraz łagodzą podrażnienia. Działają antybakteryjnie, łagodząc podrażnienia oraz przyspieszając gojenie - dzięki czemu przyczyniają się do poprawy stanu cery trądzikowej.

KRYCIE: dobrze dobrany podkład zamaskuje wszelkie niedoskonałości cery. Nie bez znaczenia jest sposób aplikacji (w tekście poniżej znajdują się dwa przykłady pędzli z dwoma różnymi efektami krycia).

NATURALNY EFEKT: dzięki zastosowaniu metody aplikacji kilku cienkich warstw zamiast jednej grubej, możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego efektu – zupełnie różnego niż przy aplikacji podkładu w płynie.

CENA: jest bardzo niska w stosunku do wydajności produktu. Jednorazowy zakup to koszt kilkudziesięciu złotych za 10g podkładu, który starczy na 4-8 miesięcy, w zależności od indywidualnych potrzeb.

TERMIN WAŻNOŚCI: jest znacznie dłuższy niż producent podaje na opakowaniu. Prawidłowo użytkowane (nie wolno ich zanieczyścić martwym naskórkiem, należy je chronić przed przedostaniem się kurzu i brudu) nie mają szans, aby się zepsuć i stracić swoje właściwości.

 

Sposoby aplikacji podkładu mineralnego

Podkłady mineralne można nakładać na dwa sposoby, w zależności od preferencji i pożądanego efektu końcowego. Stosuje się je tak samo jak tradycyjne: po uprzednim przygotowaniu twarzy do nałożenia makijażu aplikuje się podkład mineralny, a następnie nakłada się puder. Dla lepszego efektu można używać również bazy mineralnej oraz pudru mineralnego, chociaż nie jest to konieczne.

 

 Opcja 1 – pędzel typu FLAT TOP

 KAVAI K25

Przy użyciu tego pędzla można zbudować średnie do mocnego krycia. Podkład mineralny nakłada się metodą stemplowania. Na zdjęciu pędzel KAVAI K25 (wysokiej jakości włosie syntetyczne  ).

 

Opcja 2 – pędzel typu KABUKI

 KAVAI K23

Przy użyciu tego pędzla efekt jest naturalny, można zbudować lekkie do średniego krycia. Podkład nakłada się ruchami kolistymi lub delikatnymi przeciągnięciami po twarzy. Na zdjęciu pędzel KAVAI K23 (wysokiej jakości włosie syntetyczne ).

 

Uwaga! Sprawdzaj listę składników, na rynku jest dostępnych wiele podkładów jedynie udających kosmetyki mineralne. Naturalny skład jest krótki, składa się wyłącznie z kilku pozycji.