KAVAI BLOG - bronzer

 

Bronzer

Kosmetyk o CIEPŁYCH tonach. Idealny zawsze wtedy, kiedy chcesz dodać skórze pięknej, letniej opalenizny. Jest bezpieczniejszy niż solarium, nie zostawia plam ani smug jak samoopalacz, do tego jest banalnie prosty i ekspresowy w użyciu.  Istnieją warianty matowe, z drobinkami, albo te z totalnym błyskiem.  Przy wyborze możesz poszaleć, jeśli chcesz nałożyć go jedynie na dekolt na imprezę – drobinki są jak najbardziej wskazane! Pamiętaj jednak, aby nie konturować nim twarzy – nie służy do tego i nie sprawdzi się w tej roli. Kolor o ton lub dwa ciemniejszy od twojej karnacji będzie najlepszym wyborem. Aplikuj produkt na partie twarzy i dekoltu, które najszybciej się opalają, aby efekt był naturalny. Pamiętaj, żeby zawsze nakładać bronzer na przypudrowaną skórę, tak by uniknąć nieestetycznych plam.

 

Puder do konturowania

Kosmetyk o CHŁODNYCH tonach. Dzięki nim można konturować, uwydatnić kości policzkowe, pomniejszyć czoło, wyszczuplić twarz, nadać jej głębi. Puder do konturowania powinien być matowy, może mieć nieco szarawy odcień (i prawidłowo, ma imitować cień na twarzy). Śmiało możesz używać go na co dzień, przy każdym makijażu. Jeśli nie jesteś doświadczona w używaniu tego produktu, zastosuj metodę z cyfrą 3. Po prawej stronie twarzy malujesz cyfrę, po lewej jej lustrzane odbicie – zacznij od czoła, środek trójki to kości policzkowe, a dolna linia, to twoja linia żuchwy. Pamiętaj, aby zawsze nakładać puder do konturowania na przypudrowaną wcześniej skórę, tak by uniknąć nieestetycznych plam.

 

Jakich pędzli użyć?

Przy aplikacji bronzera, lub pudru do konturowania metodą na sucho najlepiej używać pędzli. Poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat produktów marki KAVAI, pięć wybranych modeli, które sprawdzą się najlepiej.

 

Pędzle do bronzera

Powinien być puchaty, najlepiej z syntetycznego włosia, aby przy jego użyciu z łatwością można było rozprowadzić produkt oraz bezproblemowo go blendować. Pędzle KAVAI K26, oraz K27 są do siebie podobne, jednak K27 ma bardziej spłaszczoną skuwkę. Sprawdzą się idealnie do równomiernego rozprowadzenia „opalenizny” na twarzy, szyi i dekolcie. Oba produkty są wegańskie.

 

 

 

Pędzle do konturowania

W tym przypadku sprawdzą się produkty bardziej precyzyjne, ze ściętym lub profilowanym włosiem. Pędzle KAVAI K20, K47 oraz K48 to przykłady dobrych narzędzi. Pozwolą na dokładność przy wykonywanym konturowaniu, ich włosie ułatwia delikatne blendowanie pudru, tak by efekt był naturalny. Pędzel K48 jest wegański.

 

 


Który produkt wybrać?

Zastanów się jaki efekt chcesz osiągnąć, czy chcesz się opalić, ocieplić twarz, czy ją wykonturować, nadać głębi? Wybieraj produkty dla siebie i używaj wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem. Nigdy nie konturuj ciepłym kolorem, będzie to wyglądało nienaturalnie i nieestetycznie. Nie używaj pudru do konturowania w celu ocieplenia twarzy, ponieważ możesz stworzyć wrażenie „szarych plam” i choroby, zamiast pięknej i zdrowej opalenizny. Z powodzeniem możesz posiadać oba kosmetyki, jednak używaj ich oddzielnie, w zależności jakiego efektu oczekujesz.