KAVAI BLOG - podkład
 

Podkład jest absolutną podstawą makijażu. Kosmetyk ten służy do ujednolicenia kolorytu cery, ma maskować przebarwienia i zakrywać niedoskonałości. Stanowi mieszaninę fazy wodnej i tłuszczowej. Zawiera emulgatory i pigment. Producenci prześcigają się w dodawaniu ekstraktów roślinnych, minerałów, witamin czy składników odżywczych w celu podniesienia walorów pielęgnacyjnych swojego produktu.

Podkład w płynie jest łatwy i przyjemny w użyciu. Zna go chyba każda kobieta i prawie każda używa. Nawet przy niewielkiej wprawie można go równomiernie i dokładnie rozprowadzić na twarzy. Należy pamiętać o rozcieraniu granic na szyi i przy linii włosów oraz o odpowiednim doborze koloru do naszej cery. Na rynku dostępna jest szeroka gama tych kosmetyków (dla cery suchej, mieszanej, tłustej, wrażliwej, itd.).

Krem BB jest połączeniem kremu pielęgnacyjnego i podkładu. Ma odżywiać, chronić przed promieniowaniem UV oraz ujednolicać koloryt cery – dzięki zawartemu w nim pigmentowi. Cieszy się popularnością wśród posiadaczek stosunkowo gładkiej skóry. Przy niedoskonałościach lub większych przebarwieniach może nie być skuteczny. Idealnie sprawdza się stosowany na co dzień, ponieważ nie zapycha porów i nie obciąża, a pielęgnuje równie dobrze jak krem.

Można zastosować trik dla lepszego krycia – nałóż na cerę ulubiony krem BB, a następnie zaaplikuj podkład. Ilość produktów na twarzy się nie zmieni, krycie będzie znacznie mocniejsze, a efekt tak samo naturalny jak przy użyciu zwykłego kremu jako bazy!


Zalety i wady podkładu w płynie

Niewątpliwie głównymi zaletami są ujednolicenie kolorytu cery, zakrycie niedoskonałości czy naczynek, podkład dobrej jakości może odżywiać skórę. Do wad zaliczymy zatykanie porów, wysuszanie lub podrażnianie cery (jednak zdarzy się to w przypadku kiedy podkład jest źle dobrany do naszej skóry).

Jeśli któreś z negatywnych skutków występują u ciebie – zmień markę i rodzaj podkładu.


Zalety i wady kremu BB

Krem BB przede wszystkim pielęgnuje, nawilża i odżywia skórę, jest delikatny i zapewnia naturalny efekt. Jednak jego krycie jest raczej delikatne, nie utrzymuje się cały dzień na skórze i często może zawierać silikony w składzie. Należy pamiętać o przyprószeniu kremu BB pudrem!

 

Aplikacja kosmetyków przy użyciu pędzli

Zarówno krem BB, jak i podkład nakładamy w ten sam sposób na twarz. Metod jest wiele, każda z nich ma swoich zwolenników i przeciwników. Jednym z najwygodniejszych i najdokładniejszych sposobów jest aplikacja za pomocą pędzli. Pozwalają na równomierne rozprowadzenie kosmetyków, zapewniają dobre krycie i są banalne w czyszczeniu. Poniżej prezentacja dwóch przykładowych pędzli KAVAI (rzeczywisty wybór jest znacznie większy).

Pędzel KAVAI K22

KAVAI K22

Zaokrąglony kształt zapewnia idealne przyleganie włosia to twarzy, a to oznacza równomierne rozprowadzenie kosmetyku. Pędzel jest uniwersalny, przyda się również do nakładania korektora, różu czy bronzera (w płynie lub kremie). Jest banalny w utrzymaniu czystości. Został wykonany z wegańskiego włosia sytetycznego najwyższej jakości.

 

Pędzel KAVAI K24

KAVAI K24

Spłaszczony kształt pędzla ułatwia szybkie zakrycie niedoskonałości cery. Rozprowadza płynne produkty nie podowując smug. Może być narzędziem wielofukcyjnym, okaże się przydatny podczas nakładania korektora czy różu w kremie. Wykonany z wegańskiego włosia syntetycznego najwyższej jakości.

 

Każdorazowo po nałożeniu podkładu, kremu BB lub ich mieszanki należy pamiętać o wyczyszczeniu pędzla. Wpływa to nie tylko na żywotność narzędzia, ale również na stan naszej cery. Wszystko, co przykładamy do skóry twarzy powinno być higieniczne, aby nie powodować zanieczyszczeń, podrażnień lub niedoskonałości. W kolejnych wpisach pojawi się instrukcja prawidłowego dbania o pędzle do makijażu.