KAVAI BLOG - korektor

Korektor do twarzy to skuteczne narzędzie w walce z widocznością wszelkich mankamentów urody. Dobry kosmetyk zakryje podkrążone oczy, blizny potrądzikowe, czy widoczne teleangiektazje. Dobór odpowiedniego koloru jest bardzo istotny, istnieje kilka wariantów poza naturalnym beżem.

 

Kolory korektorów i ich przeznaczenie

 

Używaj korektora pod podkład, nigdy na odwrót. Poniżej znajduje się bardzo kolorowa lista, jednak nie zrażaj się! Kosmetyk nałożony w odpowiedniej ilości straci swój wyrazisty odcień na skórze, a dodatkowo po nałożeniu podkładu cera będzie jednolita, bez widocznej tęczy! ;-)

Korektor fioletowy: neutralizuje kolor żółty. Pomoże w ukryciu przebarwień, gojących się siniaków oraz drobnych blizn. Możesz nałożyć go zarówno punktowo, jak i cienką warstwą na większym obszarze skóry.

Korektor zielony: neutralizuje kolor czerwony. Wybierz jeśli masz cerę trądzikową, popękane naczynka lub bardzo widoczne rumieńce. Możesz nakładać go punktowo na problemy skórne, lub na większych obszarach cienką warstwą – na przykład na całe policzki.

Korektor żółty: neutralizuje kolor fioletowy. Idealny na cienie pod oczami, świeże siniaki lub widoczne żyłki. Świetnie sprawdzi się po nieprzespanej nocy, kiedy zwykły, klasyczny beżowy kosmetyk nie stanie na wysokości zadania (lub nawet podkreśli oznaki zmęczenia!).

Korektor brzoskwiniowy: neutralizuje kolor niebieski. Ma za zadanie dodać cerze zdrowego wyglądu. Kosmetyk nakłada się na większe obszary skóry, sprawdzi się w okolicy pod oczami, na policzkach oraz w kącikach nosa. Delikatnie odświeża naturalny koloryt cery.

Korektor niebieski: neutralizuje pomarańczowe tony. Sprawdzi się w przypadku nieładnego (lub zbyt mocnego) odcienia opalenizny. Nakłada się go w miejscach słonecznych przebarwień, lub na całą twarz.

Korektor biały: bardzo silnie rozświetla, ale należy używać go umiejętnie. Może skutecznie maskować drobne zmarszczki. Nakłada się go na łuk kupidyna oraz wewnętrzne kąciki oczu, w celu ich rozświetlenia. Świetny jako baza pod cienie do powiek.

Korektor beżowy: klasyczny, cielisty korektor. Najczęściej wybierany przez kobiety. Jest uniwersalny, możesz zakryć nim wszelkie niedoskonałości oraz cienie pod oczami. Jest dobrym wyborem dla początkujących, lub dla osób z prawie idealnymi cerami. Do zadań specjalnych sprawdzą się wyżej wymienione opcje kolorystyczne.

 

Czym nakładać korektor

 

Do nakładania korektora sprawdzą się pędzelki o włosiu syntetycznym. Narzędzie musi być o niewielkich rozmiarach, aby ułatwiało precyzyjną pracę z kosmetykiem. Idealnym przykładem pędzla o dobrej jakości jest…


Pędzel KAVAI K62

 

Specjalnie ukształtowane włosie idealnie przylega do twarzy, ułatwiając dokładne nałożenie korektora. Zapewnia profesjonalnie wyglądające wykończenie makijażu. Został wykonany z włosia wegańskiego.

 

 

 

 

Przetestuj kolor na sobie

 

Będąc w drogerii lub perfumerii dobierz odcień cielistego koloru do tonacji swojej skóry, nie testuj go na nadgarstku czy na przedramieniu! Kolor weryfikuj na szyi, żuchwie a najlepiej bezpośrednio na nieumalowanej twarzy. Sprawdź, czy konsystencja ci odpowiada, zbyt gęste i „ciężkie” kosmetyki mogą być nieodpowiednie dla delikatnej skóry pod oczami. Śmiało pytaj o próbki, testuj je w domu i wybierz kosmetyk idealny. Nie bój się kolorowych paletek z korektorami, nie są tak trudne do nałożenia, jak może się wydawać. Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza.