Puder jest jednym z najstarszych kosmetyków jakie zna ludzkość. To nierozłączny przyjaciel podkładu, uzupełnienie i utrwalenie codziennego makijażu. Każda kobieta go posiada w swojej kosmetyczce, nierzadko również nosi ze sobą w torebce. Producenci oferują szeroką gamę pudrów, dlatego wybór odpowiedniego może stanowić wyzwanie.

Pudry posiadają różne właściwości, np. matujące, utrwalające, rozświetlające oraz występują pod kilkoma postaciami: sypki, w kamieniu lub w kulkach. Mogą być również mocno napigmentowane, wtedy mamy do czynienia z pudrami brązującymi lub różami (o tych kosmetykach w kolejnych tekstach).


Jaki puder wybrać?

 

Puder należy dobrać odpowiednio do naszych potrzeb oraz rodzaju cery. Skóra tłusta wymaga zmatowienia, makijaż lubi się na niej nie trzymać, dlatego najlepszym wyborem będzie kosmetyk o właściwościach matujących i utrwalających. Skóra sucha, matowa czy szara potrzebuje trochę blasku, dlatego kosmetyk rozświetlający sprawdzi się genialnie.

Jeśli posiadasz cerę tłustą lub mieszaną: zwróć uwagę czy na pierwszych miejscach w składzie kosmetyku znajdują się Calcium Carbonate lub Kaolin Clay – świetnie absorbują wilgoć i tłuszcz.

Kolor pudru powinien być delikatnie jaśniejszy niż kolor cery. Jeśli posiadasz trudności z odpowiednim doborem odcienia, najlepszym wyborem będą kosmetyki transparentne – nie posiadają koloru, nie zmieniają wyglądu podkładu na twarzy. Należy jednak używać ich z umiarem, nałożone grubą warstwą mogłyby wybielać twarz (jednak nie jest to proste do osiągnięcia jeśli ma się jasny po średni odcień cery).


Sposób aplikacji pudru

Aplikacja pudru pędzlem daje najlepsze efekty. Puszek szybko się zapycha i ulega zabrudzeniu, zwilżona gąbeczka ściąga matowość i znacznie skraca czas skutecznego utrwalenia makijażu. Tak naprawdę nie ma większego znaczenia czy kosmetyk jest sypki, w kamieniu, czy w kulkach – w każdym wypadku pędzla używa się praktycznie identycznie i przynosi to taki sam efekt. Najważniejsze jest, aby pędzel był wysokiej jakości, łatwy w utrzymaniu czystości i dopasowany do indywidualnych potrzeb.

Puder powinno nakładać się omiatającym ruchem, dla lepszego utrwalenia i matowienia można kosmetyk „stemplować” przykładając pędzel miejsce po miejscu do twarzy.

Poniżej znajdziesz kilka przykładów pędzli KAVAI. Są na tyle uniwersalne, że możesz z powodzeniem używać ich również do innych produktów.

 

Pędzel KAVAI K21 

KAVAI K21                                                                

Niezwykle uniwersalny pędzel. Wykonany z mieszanki włosia syntetycznego oraz naturalnego (koziego). Puchaty i miły w dotyku. Usprawnia nakładanie pudru ruchami omiatającymi twarz. Może przydać się również przy nakładaniu innych kosmetyków kolorowych.

 

Pędzel KAVAI K26

KAVAI K26

Bardzo miękkie, wegańskie syntetyczne włosie o lekko spłaszczonym kształcie. Sprawdzi się przy aplikacji pudru metodą omiatania, jak i stemplowania – świetny wybór dla posiadaczek cer tłustych lub mieszanych.

 

Pędzel KAVAI K27

KAVAI K27

Bardzo miękkie, wegańskie syntetyczne włosie. Idealnie przylega do twarzy gwarantując perfekcyjne wykończenie makijażu. Sprawdzi się również jako pędzel do konturowania dzięki lekko spłaszczonej skuwce.